DIDGERIDOO Zobacz większe

DIDGERIDOO

Nowy produkt

2 Przedmioty

Dostępny

Ostatnie egzemplarze!

22,76 zł

Opis

Waga 0.1

Więcej informacji

Didgeridoo to unikatowy muzyczny instrument dęty australijskich aborygenów. Czasami jest opisywany jako naturalna drewniana trąbka, muzykolodzy klasyfikują go jako aerofon. Nie wiadomo, kiedy instrument ten został wynaleziony, niemniej często można spotkać się ze stwierdzeniem, że jest to najstarszy instrument dęty na świecie, który swą historią sięga ponad 1500 lat P.N.E.  Instrument ten ma kształt rury, zazwyczaj o długości od 1 do 1,5 m, bardzo rzadko spotyka się instrumenty krótsze lub dłuższe. Zazwyczaj im dłuższy instrument, tym niższy wydaje z siebie dźwięk.

Autentyczne aborygeńskie didgeridoo robione są z lokalnych odmian eukaliptusów, zazwyczaj z głównego pnia drzewa, choć spotyka się instrumenty zrobione z bocznych gałęzi. Rzemieślnicy wytwarzający te instrumenty spędzają dużo czasu wyszukując odpowiednie drzewo, które musi w środku być wyjedzone przez termity, bez naruszenia zewnętrznej części pnia. Odpowiednie drzewo po ścięciu jest korowane i przycinane do odpowiedniej długości, jego środek jest często dodatkowo modelowany w celu osiągnięcia optymalnego dźwięku, niektóre instrumenty malowane są w tradycyjne aborygeńskie wzory.

Aby uzyskać odpowiedni dźwięk grając na didgeridoo należy nie tylko dmuchać do instrumentu, ale raczej "buczeć". Większość doświadczonych muzyków grających na didgeridoo wykorzystuje tzw. technikę cyrkulacyjnego oddechu polegającą na tym, że grający na instrumencie w tym samym czasie dmucha powietrzem z ust i wciąga je do płuc przez nos. Używając tej techniki dobry muzyk może nieustannie grać jeden modulowany dźwięk tak długo jak tego chce.

(Źródło informacji w opisie: WIKIPEDIA – Wolna Encyklopedia)

Muzyka prezentowana na tej płycie ma charakter głębokiego, mocnego i energetyzującego brzmienia dodatkowo modulowanego rytmicznym taktem bębnów. Wprowadzająca w lekki trans aranżacja tradycyjnych brzmień w wykonaniu Łukasza Kaminieckiego stanowi doskonałe tło dla wzmocnienia i pogłębienia energetycznych  zabiegów czy relaksacji.

Transowa podróż didgeridoo   34’01’’
Didgeridoo  34’14’’
Łączny czas płyty: 68’15’’

Producent: P.P.H.U. Victor 11.
Nośnik: płyta CD.   
Recenzje

Napisz opinię

DIDGERIDOO

DIDGERIDOO

Produkty powiązane

13 innych produktów w tej samej kategorii: