Prehnit - kamień naturalny Zobacz większe

Prehnit - kamień naturalny

Nowy produkt

21 Przedmioty

Dostępny

3,66 zł

Opis

Waga 0.005

Więcej informacji

Prehnit, zwany również prenitem lub frenitem jest minerałem z rodziny rodingitów. Jego nazwa pochodzi od nazwiska holenderskiego pułkownika Hendrika von Prehna, który przywiózł go z Przylądka Dobrej Nadziei do Europy w 1773 roku. Najcenniejsze okazy są bezbarwne przezroczyste, brązowozielone przezroczyste i również przezroczyste różowe. Najczęściej spotyka się prehnity w zielonożółtej gamie kolorystycznej, przeświecające, czasami wykazujące efekt kociego oka. Czasem też występują w nim czarne wrostki innych minerałów.
Prehnit jest kamieniem szczególnie przydatnym dla ludzi zajmujących się przesyłaniem energii Reiki. Jako, że łączy ze sobą wolę i potrzeby serca, pomaga przesyłać energię w imię najwyższego dobra, czyli najważniejszej intencji reikowców. Pomaga też dostroić się do każdej energii. Nazywa się go kamieniem bezwarunkowej miłości i oddaje pod opiekę uzdrawiającej mocy Archanioła Rafaela.
Regularna praca z prehnitem zwiększa zdolności jasnowidzenia, pogłębia medytację i wewnętrzne wyciszenie. Pokazuje wewnętrzną wiedzę o sobie i zewnętrzną o innych ludziach i świecie, pomaga ją sprawnie wykorzystywać. Wzmacnia intuicję, pomaga odnaleźć prawdę i ją zaakceptować. Wspomaga też mentalne oczyszczenie poprzez zrozumienie bolesnych zdarzeń z przeszłości, przebaczenie sobie i innym. 
Ma silne właściwości ochronne. Szczególnie harmonijnie współgra z czakrą serca i trzeciego oka. 

Oddziaływanie zdrowotne:

     korzystnie wpływa na pracę nerek,

     korzystnie wpływa na pracę pęcherza moczowego,

     korzystnie wpływa na pracę grasicy,

     niweluje bóle ramion,

     pomocny przy chorobach układu krążenia,

     pomocny przy leczeniu chorób płuc,

     łagodzi anemię,

     łagodzi dnę moczanową,

     łagodzi bóle głowy, zwłaszcza migreny,

     pomaga zasnąć.

Prehnit należy oczyszczać pod bieżącą wodą lub w kadzidlanym dymie, ładować energią w promieniach słońca.

UWAGA! Egzemplarze są wysyłane losowo. Zdjęcie jest jedynie reprezentacyjne dla danego rodzaju kamieni. Każdy kamień jest inny i nie ma dwóch takich samych w całym Wszechświecie.

Wielkość: od 2,5 do 5,00 cm

Recenzje

Napisz opinię

Prehnit - kamień naturalny

Prehnit - kamień naturalny

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: