Kamień księżycowy

Nowy produkt

36 Przedmioty

Dostępny

4,88 zł

Opis

Waga 0.01

Więcej informacji

Działa korzystnie na hormony oraz system limfatyczny. Przy zablokowaniach limfatycznych może być kładziony dokładnie na chore miejsca. Oddziałuje na jelita i podbrzusze. Pomaga przy ciąży i porodzie, a także w przypadku dolegliwości menstruacyjnych. Można stosować lecznicze wibracje kamienia przy chorobach skóry. Działa bardzo uspokajająco i wyrównująco, a także uświadamia nam nasze uczucia. Czyni nas świadomymi naszej pasywnej, marzycielskiej strony natury. Dzięki wibracjom tego minerału rośnie intuicja.
Kamień księżycowy to jednoskośna odmiana skalenia potasowego, zwana ortoklazem. Minerał ten, wydobywany w kopalniach w Szwajcarii, Birmie i na Cejlonie, ma płaszczyzny łupliwości nadające mu srebrzystą, niebieskawo-białą poświatę w formie pasemka – zjawisko podobne jak w kocim oku – przesuwającego się po powierzchni kamienia przy jego poruszeniu.

Kamień księżycowy jest kamieniem Najwyższej Kapłanki, strażniczki tajemnic. Energia tego kamienia dociera głęboko do wnętrza świadomości, ujawnia wewnętrzne piękno i prawdę jakie nosimy w sobie. Kamień księżycowy może być talizmanem do medytacji na temat prawdziwej osobowości. Często znajduje się przysłowiowy brakujący kawałek puzzla, zostaje rozwiązana zagadka.
Kamień księżycowy jest nazywany “kamieniem tajemnicy”, często utożsamiany jest z energią żeńską, ponieważ to kobiety najczęściej korzystają z intuicyjnej strony umysłu. Kiedy kamień księżycowy należy do kobiety, zwiększa jej atrakcyjność, aktywuje energię kundalini i sprowadza zdolności do jasnowidzenia. Używany przez mężczyznę – stymuluje prawą półkulę mózgu, myślenie nielinearne i zwiększa równowagę emocjonalną.

Jest stosowany:
– jako talizman: dla zakochanych by miłość wzrastała i na szczęście w związku, na wierność, pobudzanie wyobraźni, wzmocnienie pamięci, ochronę natury, dobry (prawidłowy) wybór (dla zagubionych i błądzących), na opiekę podczas podróży wodą (szcz. podróży morskich), wędrowcom, podróżnikom i wagabundom i na odnalezienie drogi do domu (niegdyś dosłownie a dziś – by nie zapomnieli, iż mają także rodzinę, która tęskni) oraz na szczęśliwy powrót z każdej podróży, na długie i szczęśliwe uczuciowo życie.
Arabki do dziś noszą go zaszytego w ubraniu, by zapewnić sobie płodność i opiekę w czasie ciąży, porodu, oraz ochronę siebie i dziecka przed chorobami (pamiętajmy, w krajach arabskich nie było i nie ma takiego dostępu do opieki medycznej jak na Zachodzie) oraz by utrzymać uczucia męża.

– jako amulet ma zadanie chronić magów podczas pracy, szczególnie przed energiami tzw. niskiego astralu, oraz ma ochraniać hazardzistów, by nie dali się ponieść rozpalonym emocjom i nie przepuścili przy zielonym stoliku całego majątku.

Na poziomie fizycznym
Działa na wszystkie płyny organizmu i wydzielanie sekretne.
Oczyszcza węzły chłonne, pomaga przy obrzękach (tym co kiedyś zwało się puchlina wodna) – kładzie się go chore miejsca.
Kamień i eliksir stosuje się przy dolegliwościach kobiecych (w przeciągu całego cyklu: dojrzewanie, dojrzałość, klimakt) i zaburzeniach hormonalnych tarczycy i jajników (ale to są już zabiegi, a nie tylko noszenie kamyka, a kamienie przeznaczone do tego celu przechowuje się oddzielnie)

Kamień księżycowy nosi się (używa) tylko przez kilka – kilkanaście godzin, po czym trzeba go oczyścić pod wodą i dać mu odpocząć.
Można go wzmocnić wystawiając na noc podczas pełni Księżyca.

Nie jest jednak polecany dla fantastów i kapryśników, bo może wzmacniać ich odpały, w tym wypadku powinien mu towarzyszyć inny stabilizujący go minerał, np. jaspis.

Recenzje

Napisz opinię

Kamień księżycowy

Kamień księżycowy

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: