Kategorie

Informacje

Czytelnia

Producenci

Dostawcy

  • Lo Scarabeo

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

Dane osobowe – jak je zbieramy?

Państwa dane osobowe zbieramy w momencie, gdy korzystacie z naszych usług w sklepie internetowym. Dane osobowe mogą być zapisywane np. w plikach cookies, które instalujemy lub instalują nasi zaufani partnerzy na naszych stronach oraz urządzeniach, które wykorzystujecie do korzystania z naszej oferty.

Administrator danych

Oczywiście my – firma Ars Scripti-2 oraz nasi zaufani partnerzy – czyli podmioty, z którymi stale współpracujemy (przede wszystkim w zakresie dostosowywania naszych treści oraz reklam do Państwa potrzeb oraz zainteresowań).

Przetwarzanie Państwa danych – w jakim celu?

Zależy nam na tym, by przetwarzać Państwa dane osobowe w kilku celach:

by świadczone przez nas usługi były odpowiedzią na to, co Państwa interesuje,

by treści ukazujące się w naszych serwisach były dopasowane do Państwa zainteresowań,

by świadczone przez nas usługi nie były polem do nadużyć i oszustw – bezpieczeństwo Państwa danych jest nas najważniejsze

Możliwość przekazywania Państwa danych – komu?

Prawo daje nam możliwość przekazania danych podmiotom, które będą je przetwarzać na nasze zlecenie. Mogą to być na przykład podwykonawcy naszych usług, agencje marketingowe oraz oczywiście organy typu sądy czy policja, które mogą żądać danych na podstawie obowiązującego prawa.

Twoje prawa w stosunku do danych

Pamiętajcie Państwo, że w każdej chwili macie prawo do wycofania udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych przez firmę Ars SCripti-2. Możecie również zażądać dostępu do swoich danych – w dowolnym momencie możecie je usunąć, sprostować, ograniczyć ich przetwarzanie, przenieść czy wnieść skargę do organu nadzorczego – GIODO.

Podstawy prawne przetwarzania Twoich danych

Nie zapominajcie Państwo, że w każdym przypadku przetwarzanie Waszych danych musi być oparte na podstawie prawnej na bazie obowiązujących przepisów. Jedną z nich może być konieczność przetwarzania danych do wykonania lub zawarcia umowy, której jesteście stroną. Taką umowę stanowi regulamin jednego z naszych serwisów www, które odwiedzacie. W przypadku marketingu podstawą prawną jest Państwa dobrowolna zgoda. W przypadku pozostałych celów, takich jak analityka ruchu lub zapobieganie nadużyciom, podstawą prawną jest uzasadniony interes administratora danych.

Prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych po 25 maja 2018 roku w ramach korzystania z oferowanych przez nas usług. Pamiętajcie, że wyrażenie zgody jest dobrowolne.