Sodalit w białe plamy Zobacz większe

Sodalit w białe plamy

Nowy produkt

2 Przedmioty

Dostępny

Ostatnie egzemplarze!

3,25 zł

Opis

Waga 0.005

Więcej informacji

Rzadki minerał, który pojawia się tylko w niektórych rejonach naszego globu. Swoją nazwę zawdzięcza połączeniu słów – soda oraz gr. lithos = kamień, skała – gdyż ta skała składa się w większości właśnie z sodu. 
Kolor ma nierównomierny, jednak najczęściej występuje jako mieszanka bieli i różnych odcieni niebieskiego i granatowego z elementami szarości czy brązu. Z jednej strony może być w innym kolorze z drugiej w innym. Jednym z jego składników jest lapis lazuli. Kamień ten wydobywa się w takich krajach jak: USA, Kanada, Brazylia, Birma, Indie, Rosja, Włochy, Rumunia, Namibia, Portugalia, Niemcy, Tadżykistan czy Grenlandia.

Sodalit to kamień mający wiele różnych właściwości – przede wszystkim pomaga rozjaśnić umysł i polepszyć koncentrację. Używamy go, aby wzmocnić wiedzę oraz świadomość. Jest to bowiem kamień logicznego myślenia. Przydaje się zwłaszcza podczas medytacji czy nauki. Pomaga wydobyć z siebie mądrość, spokój, realizm, pozwala spojrzeć na życie z nowej, lepszej perspektywy. Pomaga w lepszym komunikowaniu się. Z pewnością nie jest to kamień emocji i intuicji, gdyż w jego otoczeniu jest bardzo dużo realizmu i logicznego myślenia. Kamień ten wyrównuje metabolizm, obniża ciśnienie krwi, pomaga w zasypianiu, leczy niestrawność i łagodzi problemy żołądkowe. Daje ufność i siłę do obrony własnego punktu widzenia, pomaga w zachowaniu asertywności. 
Kolor sodalitu ma właściwości uspokajające. Kamień łagodzi lęki i stres, daje możliwość odzyskania równowagi duchowej. Idealny kamień dla osób chorujących na depre-sję. Ten niebieski kamień pomaga odnaleźć się w rzeczywistości, znerwicowanym daje spokój, zabłąkanym pomaga odnaleźć drogę i jasno spojrzeć na otaczający świat.
Jeśli szukasz kamienia spokoju i jasnego umysłu – sodalit będzie wręcz idealny, by polepszyć działanie Twojego umysłu. Dodatkowo, pomoże w odpromieniowaniu organizmu. Da też możliwość przypomnienia sobie poprzednich wcieleń, wzmacnia nasz szósty zmysł, wspiera podczas podróży. Kamień najbardziej pasuje do znaku Strzelca.
 


UWAGA! Egzemplarze są wysyłane losowo. Zdjęcie jest jedynie reprezentacyjne dla danego rodzaju kamieni. Każdy kamień jest inny i nie ma dwóch takich samych w całym Wszechświecie.

 
Wielkość: od 2,5 do 4,00 cm

Recenzje

Napisz opinię

Sodalit w białe plamy

Sodalit w białe plamy

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: