Obsydian śnieżny Zobacz większe

Obsydian śnieżny

Nowy produkt

24 Przedmioty

Dostępny

3,90 zł

Opis

Waga 0.005

Więcej informacji

Obsydian (izofir) – kwaśna skała wylewna, złożona niemal wyłącznie ze szkliwa wulkanicznego, zawiera do 1% wody. Naturalne szkło powstaje w wyniku natychmiastowego stygnięcia magmy (lawy). Skład chemiczny związany jest z typem lawy i obejmuje bardzo wiele form, od obsydianu ryolitowego po fonolitowy. Obsydian znajduje się w wylewach lawy datowanych od ok. 60 mln lat aż do współczesności. Z czasem ulega rekrystalizacji, przyjmując wygląd zwyczajnej, drobnoziarnistej skały.

Obsydian śnieżny (kwiatowy) – handlowa nazwa czarnego obsydianu zawierającego liczne białe krystality układające się w kształt płatków śniegu lub kwiatów. 

Występowanie obsydianu: Niemcy, Islandia, Włochy, Japonia, Meksyk, Południowa Afryka, USA.
Oddziaływanie na organy: układ kostny, tkanka łączna, krew, skóra.
Właściwości lecznicze i jego wpływ na organy:
UKŁAD ODDECHOWY: astma
UKŁAD TRAWIENNY: żołądek, ułatwia przyswajanie wit. C i wit. D
URAZY/RANY: hamuje krwawienia, przyspiesza gojenie się ran, pomaga pozbyć się szoku i traumy
OGÓLNE ODDZIAŁYWANIE: poprawia krążenie, przeciwdziała uczuciu zimna w dłoniach i stopach, choroba Bürgera (zakrzepowo-zarostowe zapalenie tętnic), bóle, skurcze, blokady, wzmacnia skórę, włosy i paznokcie, wzmacnia kręgosłup, przy skurczach mięśni.
Właściwości emocjonalne i wpływ na stan psychiczny człowieka: wspiera: w szoku, traumie, uczuciu strachu, „kamień pierwszej pomocy w wypadkach” - razem z rodonitem, pomaga dotrzeć do wypartych do podświadomości uczuć i myśli, (wyciąga na światło dzienne to, co bywa głeboko ukryte w podświadomości), w depresji.
Wzmacnia: nieuświadomione talenty, wzmacnia zdolność postrzegania świata, wzmacnia zdolności spirytualne - razem z kryształem górskim, wzmacnia logiczne myślenie, wytrwałość, wytrzymałość, jasność myślenia, spokój wewnętrzny i cierpliwość.
Obsydian właściwości energetyczne: wzmacnia przepływ energii w organiźmie, pomaga zajrzeć do własnego wnętrza, chroni przed energiami z zewnątrz (kamień dla osób „słabych” – chroni te osoby przed wykorzystaniem przez innych), likwiduje blokady w centrach energetycznych i w przepływie energii.
Sposoby wykorzysania dobroczynnych mocy obsydianu: położony na ciało, noszony na ciele lub w kieszeni, do medytacji.
Obsydian w astrologii: kamień urodzeniowy dla osób spod znaku: Skorpiona, Barana, Panny i Wagi.
Oddziaływanie na czakry: czakra podstawy.
Pielęgnacja obsydianu: oczyszczać pod bieżącą wodą, rozładować za pomocą hematytów, ładować za pomocą kryształów górskich lub w promieniach słonecznych.
Wszystkie odmiany obsydianu dobre są dla ludzi łagodnych. Noszone jako wisiorek stanowią skuteczną ochronę, by inni nas nie wykorzystywali.

Wielkość: od 2,0 do 4,00 cm

Recenzje

Napisz opinię

Obsydian śnieżny

Obsydian śnieżny

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: