Kategorie

Informacje

Czytelnia

Producenci

Dostawcy

  • Lo Scarabeo

Magiczne kalendarium - maj i czerwiec

Magii obfitości (płodności) służy czas od 1 maja do 21 czerwca. Praktyki przypisane tej porze są związane z poczęciem czegokolwiek nowego - dziecka, pomysłu, projektu itp., z pomnożeniem posiadanych dóbr, zapewnieniem sobie powodzenia w wybranej sferze życia lub ogólnym pomyślnym rozwojem sytuacji...

Magii obfitości (płodności) służy czas od 1 maja do 21 czerwca. Praktyki przypisane tej porze są związane z poczęciem czegokolwiek nowego - dziecka, pomysłu, projektu itp., z pomnożeniem posiadanych dóbr, zapewnieniem sobie powodzenia w wybranej sferze życia lub ogólnym pomyślnym rozwojem sytuacji. Można ją w naturalny sposób powiązać z powszechnie o tej porze roku panującą w naturze obfitością oraz intensywnym wzrostem roślin i zwierząt, jakie wtedy łatwo zaobserwować.
A oto polecane na ten okres roku rytuały:

Rytuał obfitości

Stosuje się wtedy, kiedy adept chce powiększyć stan posiadania lub zapewnić sobie bezpieczeństwo materialne. Czas wypełnienia rytuału dzień Słońca (niedziela). Do wykonania tego rytuału należy przygotować:
miedzianą lub złotą monetę,
świecę w złotym kolorze lub z czystego wosku,
dziesięć drobnych okruszków bursztynu,
olejek lawendowy,
kociołek, w którym należy spalić suszone ziele werbeny.
Zaczynamy od wypisania lub wydrapania na świecy tego, co jest nam potrzebne, a więc sumę pieniędzy, jakiej pragniemy, marki samochodu, o jakim marzymy itp. Następnie namaszczamy świecę olejkiem i zapalamy ją. Pozwólmy, by paliła się przez 15-20 minut, a my w tym czasie wizualizujemy to, co chcemy osiągnąć w sferze materialnej. Po tym czasie, nie gasząc świecy, bierzemy kociołek czy kadzielnicę, jeśli takiej używamy, sypiemy na dno bursztyn, następnie ziele werbeny i podpalamy. Nie będzie niczym nagannym, jeśli pomożemy sobie odrobiną rozpałki do grilla, ale wtedy jeszcze bardziej należy zadbać o bezpieczeństwo, gdyż praca z ogniem zawsze niesie ryzyko pożaru. Kiedy bursztyn i ziele będą się już dobrze palić, wkładamy do ognia monetę i wypowiadamy w myślach lub na głos następującą inwokację:
"O święty ogniu!
Wielka jest twa moc
i siła nieujarzmiona.
Potrzebna jest mi pomoc!
Spraw, bym trosk materialnych nie znał
I zawsze spokojnym snem spał.
Niech tak się stanie."
Pozwalamy, by zioła i świeca dopaliły się do końca. Odczekujemy aż moneta ostygnie, wyjmujemy ją i zakopujemy w doniczce z rosnącą rośliną dowolnego gatunku. Resztki świec i popiół z kociołka starannie zbieramy i rozsypujemy na cztery wiatry (zdmuchujemy w czterech kierunkach świata).

Przyciąganie dostatku

Któż z nas nie chciałby być zamożny i nie mieć trosk dotyczących pieniędzy. W tej dziedzinie również można wspomóc się działaniami magicznymi, ale uwaga: nie można być zachłannym. Ten rytuał pozwala na zapewnienie sobie dostatku, a nie bogactwa. Wykonujemy go w dniu Jowisza (czwartek) w samo południe. Potrzebne nam tu będą:
cztery złote świece,
jedna zielona,
olejek słonecznikowy (może być olej jadalny),
moneta o najwyższym nominale będąca w obiegu,
kartka papieru o złotym kolorze,
kompas do ustalenia stron świata,
naczynie żaroodporne,
doniczka z żyzną ziemią (można skorzystać z grządki w ogrodzie, jeśli się taką ma),
kilka ziaren słonecznika.
Na początku na przygotowanej kartce papieru wypisujemy sumę, którą uznaliśmy za wystarczającą do zapewnienia dostatku. Następnie namaszczamy świece olejkiem i ustawiamy je w następujący sposób: złote zgodnie ze stronami świata, a zieloną w środku powstałego kwadratu podkładając pod nią kartkę z wypisana sumą i monetę. Kiedy świece się palą, wizualizujemy siebie otoczonych dostatkiem i wykształcamy w sobie poczucie bezpieczeństwa materialnego. Po 30 minutach od zielonej świecy zapalamy kartę z wypisaną sumą i wrzucamy ją do żaroodpornego naczynia, by tam spaliła się do końca. Zieloną świecę gasimy, zaś żółtym pozwalamy się wypalić do końca. Popiół powstały po spaleniu kartki starannie zbieramy i mieszamy z ziemią w doniczce (lub na grządce) i sadzimy tam ziarna słonecznika, dbając, by wyrosły i dały nasiona, których później znów możemy użyć do działań magicznych. Monetę, której używaliśmy w tym rytuale, stale nosimy przy sobie.

Przepis na sukces

Jeśli chcesz w swojej pracy odnieść spektakularny sukces, to swoje wysiłki w tym kierunku możesz wesprzeć tym rytuałem. Wykonuje się go w niedzielę, w samo południe. Do jego wykonania potrzebne Ci będą:
zielona kartka papieru,
złoty mazak lub długopis,
trzy złote świece,
złoty pierścionek lub obrączka,
szklanka z wodą źródlaną,
potłuczona skorupka jajka,
kadzidło z mirry,
olejek z passiflory.
Najpierw na kartce precyzyjnie opisz, w jakiej dziedzinie chcesz odnieść sukces i w jaki sposób ma się on zrealizować. Następnie namaść świece olejkiem z passiflory, zapal kadzidło, ustaw świece na planie trójkąta, zapal je, a kartkę połóż między nimi. Kiedy świece i kadzidło dobrze się rozpalą, weź szklankę, nalej do niej wody i wrzuć drobno pokruszone skorupki jajka. Postaw szklankę na leżącej między świecami kartce papieru i pozwól, by woda naładowała się energią żywiołu ognia. Kiedy świece dopalą się do końca i zgasną w sposób naturalny, włóż do szklanki z wodą pierścionek i wystaw ją na działanie słońca (możesz postawić ją na parapecie od wschodniej strony). Pierścionek w szklance powinien leżeć 7 dni. Po tym czasie wodę powierz ziemi (po prostu wylej choćby do doniczki, przy okazji użyźni Ci kwiaty), a pierścionek zawsze noś przy sobie.

Owocowa pomyślność

Rytuał ten ma na celu przywołanie pomyślności w każdej dziedzinie życia. Wykonujemy go na nowiu Księżyca między godziną 6 a 8 rano. Do tej praktyki potrzebne będą:
siedem orzechów włoskich,
garść czereśni (mogą być mrożone),
garść śliwek (mogą być mrożone),
2 litry niechlorowanej wody,
garnek do gotowania,
średnia doniczka z ziemią,
6 niewielkich buteleczek z korkiem.
Orzechy łuszczymy, ale łupin nie wyrzucamy. Czereśnie i śliwki drylujemy, ale pestek również nie wyrzucamy. Nastawiamy w garnku wodę i gotujemy kompot z czereśni, śliwek i orzechów włoskich. Po ugotowaniu odlewamy szklankę, a resztę rozlewamy do buteleczek i wstawiamy do lodówki (lub w inne chłodne miejsce). Pół pozostawionej szklanki wypijamy, a resztą podlewamy ziemię, w której zagrzebaliśmy skorupki z orzechów oraz pestki czereśni i wiśni. Następnego dnia bierzemy jedną z odstawionych buteleczek, zawarty w niej płyn dzielimy na pół i jedną część wypijamy, a drugą wylewamy do doniczki. Powtarzamy to każdego dnia, aż skończą się przygotowane buteleczki. Doniczki z ziemią i pestkami nie wyrzucamy. Jeśli ktoś ma ogródek, może łupinki i pestki zakopać na grządce i postępować tak samo, jakby były w doniczce.

Rytuał przywołania dostatku

Stosuje się go wtedy, kiedy nasza sytuacja materialna pozostawia wiele do życzenia, dochody spadają, biznes podupada lub jesteśmy zagrożeni utratą pracy. Wykonywać go można w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, o dowolnej porze dnia, najlepiej tuż po wschodzie Słońca lub koło południa. Przed przystąpieniem do tej praktyki należy zgromadzić następujące akcesoria:
- nasiona kopru,
- nasiona lnu,
- suche naziemne części żarnowca,
- suche szyszki chmielu,
- suche ziele mięty,
- duża doniczka z żyzną ziemią,
- kociołek do spalania ziół,
- złota świeca.
Na początku rytuału należy zapalić świecę, następnie w doniczce sadzimy nasiona kopru i lnu, wypowiadając przy tym następującą suplikację:
Co zasiałam,
niech wzrasta,
niech w potęgę porasta,
obym zysk z tego miała.
Niech tak się stanie.
Następnie suche zioła wrzucamy do kociołka i podpalamy je, jednocześnie wizualizując poprawę swojej sytuacji materialnej. Kiedy zioła się spalą, jeszcze ciepły popiół wysypujemy do doniczki, wypowiadając tym razem następujące słowa mocy:
Jak żyzna jest ta ziemia
i obfite da plony,
tak i los mój będzie polepszony.
Niech tak się stanie.
Teraz pozostaje tylko starannie dbać o zasiane roślinki, albowiem ich wygląd i kondycja będą odpowiadały wysokości Twoich dochodów. Jeśli wykonywałeś rytuał o ciepłej porze roku, wystaw je na balkon i dbaj, by urodziły nowe nasionka (będziesz mógł je wykorzystać do następnych rytuałów), jeśli robiłeś rytuał o chłodnej porze roku, zostaw doniczkę w domu, lecz równie troskliwie zajmuj się posadzonymi w niej roślinkami. Zadbaj, by zapalona na początku rytuału świeca dopaliła się w sposób naturalny do końca.

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok
All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.